Milliyetçi Hareket Partisi Teşkilat İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı
ve Ankara Milletvekili Sayın Şefkat ÇETİN’in, erken seçim tarihi ve kurulacak
seçim hükümeti hakkındaki yazılı basın açıklaması. 
26 Ağustos 2015

 

TÜRKİYE ANAYASA YERİNE TAYYİP ERDOĞAN YASALARIYLA YÖNETİLİYOR
1 KASIM SEÇİMLERİ, TAYYİP ERDOĞAN’IN SULTANLIK ARAYIŞIDIR
TÜRK MİLLETİ 1 KASIM’DA SALTANATI YENİDEN KALDIRACAK

 

Türkiye’nin 1 Kasım 2015 tarihinde sandık başına gitmesine ve içerisinden hükümet çıkaracak bir Meclis için yeniden seçim yapılmasına karar verilmiştir. Erken seçim tarihini yasal prosedüre göre dün YSK açıklamakla birlikte, bu tarih zaten 21 Ağustos’ta Cumhurbaşkanı tarafından ilan edilmiştir. Her zaman olduğu gibi Cumhurbaşkanı üzerine vazife olmadığı halde, anayasal bir kurumun görevini daha fiilen yürütmüştür.

Yüksek Seçim Kurulu anayasanın kendisine tanıdığı bir yetkiyi Cumhurbaşkanına devrederek, talimatla karar alarak; Cumhurbaşkanı ise anayasanın vermediği bir yetkiyi kullanarak suç işlemiştir. Seçimlerin güvenliğinden sorumlu bir yargı organı olan YSK, tarafsızlığını yitirmiş partili bir cumhurbaşkanı olan Tayyip Erdoğan’ın talimatlarıyla hareket ederek şaibeli duruma düşmüştür.

Cumhurbaşkanı ise yasaların hükümet kurulması için tanıdığı süre bitmeden erken seçimi işaret ederek ve tarihini ilan ederek koalisyon hükümeti istemediğini ortaya koymuştur. Böylelikle anayasanın işaret ettiği gibi hükümet kurmak için tanınan süre kullanılmamış, Tayyip Erdoğan’ın arzuları ve buyrukları doğrultusunda zamanın dolmasını dahi beklemeden erken seçim ilan edilmiştir. Erdoğan’ın bizzat telaffuz ettiği “Türkiye’de sistem değişti” sözleri bir kere daha uygulamayla gösterilmiştir. Türkiye’yi aylardır hükümetsiz bırakan, ekonomik istikrarsızlık ve güvenlik sorunları çıkartan kaos ortamının baş sorumlusu, Türkiye’de anayasal düzen yerine fiilen uygulamada bulunan Tayyip Erdoğan yasalarıdır.

1 Kasım seçimlerinin yapılış amacı, 7 Haziran’da sultanlık heveslerinin karşılığını bulamayan Tayyip Erdoğan’ın tatmin arayışıdır. Hatırlanacağı üzere, 7 Haziran’da bir parti lideri gibi meydanları dolaşarak muhalefet partileri ile kavga eden Tayyip Erdoğan, başkanlık sistemine geçebilmek için milletimizden önce 400 milletvekili istemiş, sonra anayasa referandumuna götürebilecek 330 milletvekiline bile razı olmuştu. Gereğini hiç yapmasalar da ağızlarından düşürmedikleri milli irade sandıkta 258 vekil vererek başkanlık hevesini kursağında bıraktığı halde, Tayyip Erdoğan Sultanlık hırsından vazgeçmemiştir. Bizzat AKP’li bakanların itiraf ettiği üzere, Tayyip Erdoğan’ın başkan yapılamamasının faturası milletimize artan terör olayları ve ekonomik kriz olarak ödetilmektedir.

7 Haziran’da sandıktan çıkan sonuç AKP’yi yönetenleri tatmin etmemiştir. Çünkü millet iradesi adaletten kaçmalarına fırsat tanımamıştır. Bu yüzden hükümet kurulması için tanınan 45 günlük yasal süre oyalanarak geçirilmiş, yeniden tek başına iktidarın zorlanacağı seçimin hazırlığı yapılmıştır. Ana muhalefet partisi 35 gün boyunca AKP’nin oyalama taktiklerinin bir oyuncağı olmuş, öne sürdüğü bütün şartlarından vazgeçerek iktidarın bir parçası olmak istemesine rağmen bu amacına ulaşamamıştır.

Ahmet Davutoğlu’nun Sayın Genel Başkanımızla görüşmesinde ise hiçbir şekilde koalisyon hükümeti kurma niyetleri olmadığı ortaya çıkmıştır. Ahmet Davutoğlu’nun ve onun Saray’daki amirinin amacının bir hükümete tek başına sahip olmanın yanı sıra, Meclis’te çoğunluğa hâkim olmak olduğu anlaşılmıştır. Meclis çoğunluğuna sahip olmayan AKP’nin korku ve panik içerisinde olduğu ve asla bu şartlarda hükümet kurmayacağı belli olmuştur. Yıllardır yaptıkları gibi yasaları diledikleri gibi yorumlayabilecekleri, kurulları çıkarları doğrultusunda çalıştırabilecekleri bir Meclis istedikleri, yürütme organı olan hükümeti bir şirket gibi kullanmak istedikleri çok açıktır. Milliyetçi Hareket Partisi’nin varoluş gayesi ise “devleti yaşat ki millet yaşasın” diyen bir gelenekten gelmektedir. Devlet millet için vardır ve hiçbir kişinin ya da grubun çıkarları milletin çıkarlarından üstün değildir. Bu şartlarda MHP ile hükümet kurmanın kendi sonlarını hazırlayacağını gayet iyi bilen AKP yöneticileri, kurnazca bir politikayla hükümeti kurmak istemeyenin MHP olduğu algısını oluşturmaya çalışmıştır.

Bugün ellerindeki medya gücünü kullanarak MHP’nin koalisyon hükümetine kapıyı kapattığını iddia edenler, MHP’nin Türkiye’nin temizlenmesine ve kurtuluşuna vesile olacak dört şartından hangisini kabul etmiştir? Seçim meydanlarında karşılaştıkları her vatandaşımıza MHP’nin dört şartını neden reddettiklerini izah etmek zorundadırlar.

Türkiye’nin ihtiyacı olan güçlü bir hükümeti kurmak ve tıkanmış sistemin temizlenmesi için Milliyetçi Hareket Partisi’nin öne sürdüğü dört şart şunlardı: 1) Terörle müzakere değil, mücadele edilecek. 2) Anayasanın ilk 4 maddesinin tartışılmasına müsaade edilmeyecek. 3) Yargının 17-25 Aralık yolsuzluk dosyalarının sonuna kadar gitmesine engel olunmayacak. 4) Cumhurbaşkanı anayasal sınırlar içinde kalacak.

Ahmet Davutoğlu ve AKP yöneticilerine tekrar soruyoruz. MHP’nin bu dört şartını neden kabul etmediğinizi milletimize buyurun izah edin? Bu şartların aksini savunarak milletin karşısına nasıl çıkacaksınız? Kabul ediyorsanız neden Türkiye’yi hükümetsiz bıraktınız ve gittiniz HDP ile seçim hükümeti kurdunuz? PKK’yla pazarlık yapmaktan çekinmeyen, Oslo’da, İmralı’da ve Dolmabahçe’de önünüze konan ihanet şartlarına boyun eğen sizlere, MHP’nin hangi şartları ağır geldi?

MHP’nin dört şartı, sadece Türkiye için değil, aynı zamanda 13 yıllık iktidarları boyunca yaptıkları ciddi hatalarla kirlenen ve yıpranan AKP’nin temizlenmesi için bir fırsattı. Ne yazık ki bu parti, cumhurbaşkanı olmasına rağmen siyasal hırslarına yenik düşen kurucu genel başkanlarının vesayeti altında bu fırsatı değerlendiremedi. Milletten oy almasına rağmen, aldıkları oyun hakkını vermek yerine üzerlerindeki vesayetle hareket eden diğer partiyle birlikte, Türkiye’de sistemi tıkayan bir güç olmaya ve farklı arayışlara fırsat kollandı. Vesayet partilerinden birisi Kandil’den aldığı talimatlarla hareket ederek ve terörle arasına mesafe koyamayarak en başta Türkiye’ye ve demokrasiye ihanet noktasında ısrar etti. Diğeri ise tarafsızlık yemini etmiş bir cumhurbaşkanı olmasına rağmen anayasayı ve bütün ahlaki ve siyasi kuralları çiğneyerek parti siyaseti yaparak 7 Haziran seçimlerini boşa çıkardı.

Milliyetçi Hareket Partisi ise çözüm önerileri ile Türkiye’de sistemin yeniden işler hale gelmesi için çabaladı. 7 Haziran’dan bugüne Türkiye’nin önünü açacak önerilerini sürekli tekrarlayan Milliyetçi Hareket Partisi, temiz bir toplum için yolsuzlukların üzerine gidilmesi düşüncesinden taviz vermedi. Milli birlik ve bütünlüğün korunması için terörle mücadele edilmesini savunmaya devam etti. Demokratik toplum düzeninin devam edebilmesi için anayasa ve yasalara herkesin uymasının önemine dikkat çekti.

Milliyetçi Hareket Partisi 7 Haziran sonrası politikalarını belirlerken, toplumsal talebi ve Türkiyemizin yüksek menfaatlerini düşünmekten başka bir amaç gütmedi. Kaldı ki hırsızlığın ve yolsuzluğun hesabı sorulmasın, terör devam etsin, cumhurbaşkanı anayasayı takmasın ve keyfince hareket etsin diyecek bir vatandaşımız var mıdır?

7 Haziran seçimlerinde, temizlenmesi ve arınması için AKP’ye ciddi bir ihtar verilmiştir. Milliyetçi Hareket Partisi, seçimlerde milletimizin yaptığı bu uyarıları tekrarlayarak, gerekli şartlar yerine getirilirse Türkiye’nin selameti için bir hükümet ortaklığının söz konusu olabileceğini söylemiştir. Hiç kimsenin Milliyetçi Hareket Partisi’nden başka tür bir beklentiye girmesi mümkün değildir. Çünkü MHP oylarını bölücülerden ve hırsızlardan hesap soracağız diyerek almıştır. Milliyetçi Hareket Partisi’nin toplumumuzun bütün kesimleri tarafından kabul gören temel şartlarına yanaşmayan AKP ile hiçbir şart koşmaksızın yapılacak bir koalisyonunun ülkemize ve milletimize faydası olmazdı. Böylesi bir ortaklık hırsızlığa, kanunsuzluğa ve bölücülüğe onay vermek anlamına gelirdi. Temizlenmeye niyeti olmadığını ilan eden AKP’nin kirli geçmişine MHP neden ortak olacaktı?

7 Haziran seçimlerinde yüzde 84 katılım olmasına ve Meclis’te yüzde 95’in üzerinde temsilin sağlanmasına rağmen iktidarı paylaşmamak için hükümet kurmayanları, 1 Kasım’da büyük hüsran beklemektedir. 7 Haziran seçimlerindemilletimiz AKP’ye ve Tayyip Erdoğan’a doğru yoldasınız dememiştir ki, 1 Kasım’da destek versin. AKP’ye yanlış yoldasınız, kendinizi düzeltin uyarısı yapılmıştır. AKP yöneticileri ve bilhassa Tayyip Erdoğan’ın yaşadığı güç zehirlenmesi, 7 Haziran seçimlerinde sandıktan çıkan millet iradesini yanlış okumalarına neden olmuştur. Milletin verdiği ihtara rağmen tek başına iktidar hırsıyla Türkiye’yi bir kaos ortamına sürükleyen AKP ve onu uzaktan idare eden Saray artık ihtardan daha sert bir cevabı hak etmektedir. İktidar gücünü millete hizmet aracı olarak kullanmak yerine, haklarındaki şaibelere karşı bir zırha çevirenler, milli iradenin ilk uyarısından ders almayanlar sandıkta milletin tokadını yiyecektir.

1 Kasım tarihi aynı zamanda Türkiye’de saltanatın kaldırışının 93. yıldönümüne denk geldiği için ayrıca anlamlıdır. Atatürk Orman Çiftliği’ne diktiği kaçak sarayı ile saltanat hevesini gizlemeyen Tayyip Erdoğan’ın kurduğu sistemin saltanatın kaldırıldığı tarihte yıkılacak olması ayrıca anlamlı olacaktır. Yasamayı, yürütmeyi, yargıyı, YSK’yı ve TSK’yı, YÖK’ü ve MİT’i, muhtarları ve hatta tabu dairesini kendisine bağlamaya çalışan bu saltanat düşkününe Türkiye’nin bir kişiden büyük olduğunu göstermek için 1 Kasım seçimleri iyi bir fırsattır.

7 Haziran’da AKP’nin tek başına iktidarına müsaade çıkmaması, Türkiye’de her geçen gün artan olumsuzlukların bir yansımasıdır. Bugün ülkemizde yaşanan kriz daha da derinleşmiştir. 7 Haziran’dan 1 Kasım’a kadar 5 ay içerisinde AKP’nin millete rahatsızlık veren olumsuzluklarından hangisi değiştirmiştir ki, utanmadan milletten yeniden oy isteyecektir? Ekonomi iyiye gitmezken, terör örgütüyle masa kurup pozlar verilirken, yolsuzluk ve rüşvet her tarafı sarmışken milletimiz bütün olumsuzlukların baş sorumlusunu sultan yapacak değildir.

Artan terör olayları ve her gün bir ocağa düşen şehit ateşi karşısında AKP’nin milletimize vereceği bir hesap daha vardır. Bu parti yöneticileri çözüm süreci devam ederken bölücü örgütün hazırlıklarını neden seyrettiklerini açıklamalıdır. Terörle mücadele yerine müzakereyi tercih eden AKP hükümeti terörün şehre inmesinden, yığınak yapmasından, militan devşirmesinden sorumludur. Bugün kalkan her şehit cenazesinde, görevini yerine getirmeyen AKP hükümetinin sorumluluğu vardır. Üstelik her şeye rağmen AKP hala ne Kandil ne de İmralı ile bağlarını koparabilmiş ve gerçek anlamda terörle mücadeleye niyetlenmiş değildir. İhanet sürecini devam ettirebilmek için kapalı kapılar ardında pazarlıkların devam ettiğini düşünen milletimiz endişelenmekte haklıdır.

Çözüm ortaklığı yaptıkları bölücü örgütün siyasal uzantısı partiyle AKP’nin seçim hükümetinde ortak olması kaderin garip bir cilvesidir. Yıllardır sürdürdükleri gizli ilişkileri resmileşen bu iki suç ortağı hiç utanmadan sıkılmadan 1 Kasım’da büyük Türk milleti önünde oy talep edecektir. Sırtını dağa dayayan HDP ile aynı kabineye girmeyi anayasal bir zorunluluk olarak millete yutturmaya çalışan AKP, siyasallaşmaları için her türlü desteği vermekten çekinmedikleri bölücülerle birlikte Türkiye’yi yöneten parti olarak tarihe geçecektir.

Maskeli PKK’lıları kabineye taşıyan AKP’lilerin ve Saray’daki hamilerinin, seçimlerde açılışını yapacak tesis bulamayınca mitinge çevirdikleri şehit cenazelerinde ellerine geçirdikleri mikrofonda ne diyeceklerini ibret ve merakla bekliyoruz.

Milliyetçi Hareket Partisi Teşkilat İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Sayın Şefkat ÇETİN’in, Alman Parlamentosunun soykırım kararı ve MHP kurultay süreci hakkındaki yazılı basın açıklaması. 5 Mayıs 2017
Milliyetçi Hareket Partisi Teşkilat İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Sayın Şefkat ÇETİN’in, referandum sonuçları hakkındaki yazılı basın açıklaması. 19 Nisan 2017
Milliyetçi Hareket Partisi Teşkilat İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Sayın Şefkat ÇETİN’in, kuşatma altındaki Türkiye ve anayasa değişikliğine ihtiyaç duyulan olağanüstü şartlar hakkındaki yazılı basın açıklaması. 01 Şubat 2017
Milliyetçi Hareket Partisi Teşkilat İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Sayın Şefkat ÇETİN’in, terörle mücadelenin yönetimi ve stratejisi hakkındaki yazılı basın açıklaması. 18 Ocak 2017
Milliyetçi Hareket Partisi Teşkilat İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Sayın Şefkat ÇETİN’in, yeni güvenlik konsepti ve Kıbrıs davası hakkındaki yazılı basın açıklaması. 23 Kasım 2016
Milliyetçi Hareket Partisi Teşkilat İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Sayın Şefkat ÇETİN’in, terörle mücadele ve başkanlık tartışmaları hakkındaki yazılı basın açıklaması. 14 Ekim 2016
Milliyetçi Hareket Partisi Teşkilat İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Sayın Şefkat ÇETİN’in, terörle mücadele gündemi ve MHP kurultayı hakkındaki yazılı basın açıklaması. 10 Haziran 2016
Milliyetçi Hareket Partisi Teşkilat İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Sayın Şefkat ÇETİN’in, Alman Parlamentosunun soykırım kararı ve MHP kurultay süreci hakkındaki yazılı basın açıklaması. 4 Haziran 2016
Milliyetçi Hareket Partisi Teşkilat İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Sayın Şefkat ÇETİN’in, Başbakana yapılan sivil darbe hakkındaki yazılı basın açıklaması. 06 Mayıs 2016
Milliyetçi Hareket Partisi Teşkilat İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Sayın Şefkat ÇETİN’in, siyasette yeni parti arayışları ve MHP’deki kargaşa programı hakkındaki yazılı basın açıklaması. 23.04.2016
Milliyetçi Hareket Partisi Teşkilat İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Sayın Şefkat ÇETİN’in, dönüştürülen Türkiye ve MHP üzerine kurulan siyasi tezgâhlar hakkındaki yazılı basın açıklaması. 13 Nisan 2016
Milliyetçi Hareket Partisi Teşkilat İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Sayın Şefkat ÇETİN’in, AB’ye mülteci akımının durdurulması amacıyla yapılan Geri Kabul Anlaşması hakkındaki yazılı basın açıklaması. 19 Mart 2016
Milliyetçi Hareket Partisi Teşkilat İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Sayın Şefkat ÇETİN’in, terör saldırıları ve milli güvenliğimiz hakkındaki yazılı basın açıklaması. 16 Mart 2016
Milliyetçi Hareket Partisi Teşkilat İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Sayın Şefkat ÇETİN’in, mülteci toplama merkezine dönüştürülen Türkiye ve hükümetin AB yalanları hakkındaki yazılı basın açıklaması. 11 Mart 2016
Milliyetçi Hareket Partisi Teşkilat İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Sayın Şefkat ÇETİN’in, Cumhurbaşkanının Başkanlık ısrarı hakkındaki yazılı basın açıklaması. 5 Mart 2016
Milliyetçi Hareket Partisi Teşkilat İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Sayın Şefkat ÇETİN’ in, Nevşehir, Sivas, Trabzon İl Teşkilatları ve Nevşehir İl Başkanı Göksel TAŞÇI, Sivas İl Başkanı Ragıp ÖZKAN, Trabzon İl Başkanı Muammer DEMELİ haklarında yaptıkları yazılı basın açıklaması. 29 Şubat 2016
Milliyetçi Hareket Partisi Teşkilat İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Sayın Şefkat ÇETİN’ in, Çanakkale İl, Çanakkale Merkez, Çorum Merkez İlçe Teşkilatları ve Çanakkale İl Başkanı Ender ÇERDİK, Çanakkale Merkez İlçe Başkanı Taner ÖZTÜRK, Çorum Merkez İlçe Başkanı Ahmet Yağmur ÇIRAK haklarında yaptıkları yazılı basın açıklaması. 24 Şubat 2016
Milliyetçi Hareket Partisi Teşkilat İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Sayın Şefkat ÇETİN’ in Teşkilatlarımızın yönetim kademeleriyle ilgili yapılan değişiklikler hakkında yaptıkları yazılı basın açıklaması. 22 Şubat 2016
Milliyetçi Hareket Partisi Teşkilat İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Sayın Şefkat ÇETİN’ in, İstanbul Fatih İlçe Teşkilatı ve Fatih İlçe Başkanı Ali Dinçer ÇOLAK hakkında yaptıkları yazılı basın açıklaması. 20 Şubat 2016
Milliyetçi Hareket Partisi Teşkilat İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Sayın Şefkat ÇETİN’ in, Denizli, Aksaray, Uşak, Kilis İl, Aksaray Merkez İlçe Teşkilatları ve Denizli İl Başkanı Yasin ÖZTÜRK, Aksaray İl Başkanı Ayhan EREL, Uşak İl Başkanı Ali KURT, Kilis İl Başkanı Arif AMOCA, Aksaray Merkez İlçe Başkanı Ferit KÖSE haklarında yaptıkları yazılı basın açıklaması. 19 Şubat 2016
Milliyetçi Hareket Partisi Teşkilat İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Sayın Şefkat ÇETİN’in, Başbakan Davutoğlu’nun “Terörle Mücadele Eylem Planı” hakkındaki yazılı basın açıklaması. 6 Şubat 2016
Milliyetçi Hareket Partisi Teşkilat İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Sayın Şefkat ÇETİN’in, bölücü terörle mücadele ve şehitlerimiz hakkındaki yazılı basın açıklaması. 2 Şubat 2016
Milliyetçi Hareket Partisi Teşkilat İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Sayın Şefkat ÇETİN’in, yeni anayasa, başkanlık ve bölücü isyan hakkındaki yazılı basın açıklaması. 6 Ocak 2016
Milliyetçi Hareket Partisi Teşkilat İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Sayın Şefkat ÇETİN’in, Türkiye’nin Suriyelileşmesi tehlikesi ve hükümetin İsrail ile yakınlaşması hakkındaki yazılı basın açıklaması. 19 Aralık 2015
Milliyetçi Hareket Partisi Teşkilat İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Sayın Şefkat ÇETİN’in, Milliyetçi Ülkücü Hareket ve temsil ettiği değerlere yönelik saldırılar hakkındaki yazılı basın açıklaması. 9 Aralık 2015
Milliyetçi Hareket Partisi Teşkilat İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Sayın Şefkat ÇETİN’in, Suriye’de Bayırbucak Türkmen bölgesine yapılan saldırılar ve petrol koridoru hakkındaki yazılı basın açıklaması. 21 Kasım 2015
Milliyetçi Hareket Partisi Teşkilat İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Sayın Şefkat ÇETİN’in, saldırı altındaki Cumhuriyetimizin 92. yıldönümü ve 1 Kasım seçimleri hakkındaki yazılı basın açıklaması. 29 Ekim 2015
Milliyetçi Hareket Partisi Teşkilat İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Sayın Şefkat ÇETİN’in, Ankara Tren Garındaki terör saldırısı ve Ahmet Davutoğlu’nun liderler zirvesi talebi hakkındaki yazılı basın açıklaması. 11 Ekim 2015
Milliyetçi Hareket Partisi Teşkilat İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Sayın Şefkat ÇETİN’in, Tayyip Erdoğan’ın terörle mücadeledeki suçu bürokratlara atması hakkındaki yazılı basın açıklaması. 1 Ekim 2015
Milliyetçi Hareket Partisi Teşkilat İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Sayın Şefkat ÇETİN’in, seçim hükümeti için kurulan transfer borsası hakkındaki yazılı basın açıklaması. 27 Ağustos 2015
Milliyetçi Hareket Partisi Teşkilat İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Sayın Şefkat ÇETİN’in, erken seçim tarihi ve kurulacak seçim hükümeti hakkındaki yazılı basın açıklaması. 26 Ağustos 2015
Milliyetçi Hareket Partisi Teşkilat İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Sayın Şefkat ÇETİN’in, “Artan terör olayları ve çözüm süreci” hakkındaki yazılı basın açıklaması. 28 Temmuz 2015
Milliyetçi Hareket Partisi Teşkilat İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Sayın Şefkat ÇETİN’in, 21 Mart’ta yapılacak MHP 11. Olağan Büyük Kurultayı hakkındaki yazılı basın açıklaması. 19 Mart 2015
Milliyetçi Hareket Partisi Teşkilat İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Sayın Şefkat ÇETİN’in, Cumhurbaşkanının başkanlık hevesleri, MİT ve ekonomi kurmaylarıyla kurulan hatalı ilişkiler hakkındaki yazılı basın açıklaması. 12 Mart 2015
Milliyetçi Hareket Partisi Teşkilat İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Sayın Şefkat ÇETİN’in, hükümetin PKK ile yaptığı Dolmabahçe mutabakatı ve son günlerde yaşanan uçak kazaları hakkındaki yazılı basın açıklaması. 6 Mart 2015
Milliyetçi Hareket Partisi Teşkilat İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Sayın Şefkat ÇETİN’in, Süleyman Şah Türbesi operasyonuna yönelik eleştiriler üzerine yapılan polemikler hakkındaki yazılı basın açıklaması. 26 Şubat 2015
Milliyetçi Hareket Partisi Teşkilat İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Sayın Şefkat ÇETİN’in, iç güvenlik yasası görüşmeleri ve hükümetle bölücüler arasında yapılan pazarlıklar hakkındaki yazılı basın açıklaması. 20 Şubat 2015
Milliyetçi Hareket Partisi Teşkilat İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Sayın Şefkat ÇETİN’in, yüksek yargıdaki seçimler ve MİT Müsteşarının istifası hakkındaki yazılı basın açıklaması. 12 Şubat 2015
Milliyetçi Hareket Partisi Teşkilat İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Sayın Şefkat ÇETİN’in, AKP’li 4 eski bakanla ilgili TBMM’de yapılan Yüce Divan oylaması hakkındaki yazılı basın açıklaması. 21 Ocak 2015
Milliyetçi Hareket Partisi Teşkilat İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Sayın Şefkat ÇETİN’in, AKP hükümetinin Paris’teki terör ve Türkiye’deki PKK terörü karşısındaki çifte standardı hakkındaki yazılı basın açıklaması. 14 Ocak 2015
Milliyetçi Hareket Partisi Teşkilat İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Sayın Şefkat ÇETİN’in, Anayasa Mahkemesi’nin seçim barajı kararı ve Meclis Soruşturma Komisyonu’nda yapılan ak’lamalar hakkındaki yazılı basın açıklaması. 7 Ocak 2015
Milliyetçi Hareket Partisi Teşkilat İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Sayın Şefkat ÇETİN’in, Cumhurbaşkanının Bakanlar Kurulunu toplama kararı ve Cizre’deki olaylar hakkındaki yazılı basın açıklaması. 30 Aralık 2014
Milliyetçi Hareket Partisi Teşkilat İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Sayın Şefkat ÇETİN’in, yolsuzlukları soruşturma komisyonundaki erteleme kararı ve hükümetin PKK ile yaptığı “derin müzakereler” hakkındaki yazılı basın açıklaması. 24 Aralık 20
Milliyetçi Hareket Partisi Teşkilat İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Sayın Şefkat ÇETİN’in, medya ve emniyetteki paralel yapı operasyonu ve 17-25 Aralık yolsuzluk haftası hakkındaki yazılı basın açıklaması. 16 Aralık 2014
Milliyetçi Hareket Partisi Teşkilat İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Sayın Şefkat ÇETİN’in, AKP ve PKK’nın çözüm ortaklığına kurban edilen Türkiye’nin güvenlik sorunu hakkındaki yazılı basın açıklaması. 10 Aralık 2014
Milliyetçi Hareket Partisi Teşkilat İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Sayın Şefkat ÇETİN’in, Sayın Devlet Bahçeli’nin Tunceli ziyareti ve Başbakan Davutoğlu’nun çıkarması gereken dersler hakkındaki yazılı basın açıklaması. 30 Kasım 2014
Milliyetçi Hareket Partisi Teşkilat İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Sayın Şefkat ÇETİN’in, iç güvenlik yasa tasarısı ve AKP’nin kendi devletini kurma girişimleri hakkındaki yazılı basın açıklaması. 26 Kasım 2014
Milliyetçi Hareket Partisi Teşkilat İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Sayın Şefkat ÇETİN’in, AKP hükümetinin ayrıştırmacı ve bölücü politikaları ile çözüm sürecinin arka planı hakkındaki yazılı basın açıklaması. 19 Kasım 2014
Milliyetçi Hareket Partisi Teşkilat İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Sayın Şefkat ÇETİN’in, AKP hükümetinin PKK ile müzakerelere devam kararı hakkındaki yazılı basın açıklaması. 13 Kasım 2014
Milliyetçi Hareket Partisi Teşkilat İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Sayın Şefkat ÇETİN’in, Başbakan Davutoğlu’nun MHP’ye yönelik isnatları hakkındaki yazılı basın açıklaması. 5 Kasım 2014
Milliyetçi Hareket Partisi Teşkilat İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Sayın Şefkat ÇETİN’in, Türkiye’den peşmerge geçişi ve Ermenek kömür madenindeki facia hakkındaki yazılı basın açıklaması. 29 Ekim 2014
Milliyetçi Hareket Partisi Teşkilat İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Sayın Şefkat ÇETİN’in, peşmerge için Türkiye’de açılan koridor ve Irak’ta Türkmenlere yönelik saldırılar hakkındaki yazılı basın açıklaması. 22 Ekim 2014
Milliyetçi Hareket Partisi Teşkilat İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Sayın Şefkat ÇETİN’in, AKP hükümetinin çözüm sürecine ilişkin yol haritası ve CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun ithamları hakkındaki yazılı basın açıklaması. 15 Ekim 2014
Milliyetçi Hareket Partisi Teşkilat İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Sayın Şefkat ÇETİN’in, TBMM’de kabul edilen tezkere hakkındaki yazılı basın açıklaması. 3 Ekim 2014
Milliyetçi Hareket Partisi Teşkilat İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Sayın Şefkat ÇETİN’in, Tayyip Erdoğan’ın ABD’nin IŞİD operasyonuna destek açıklaması hakkındaki yazılı basın açıklaması. 24 Eylül 2014
Milliyetçi Hareket Partisi Teşkilat İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Sayın Şefkat ÇETİN’in, ABD’nin hazırladığı IŞİD koalisyonu ve yapılan savaş hazırlıklarının taşıdığı riskler hakkındaki yazılı basın açıklaması. 16 Eylül 2014
Milliyetçi Hareket Partisi Teşkilat İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Sayın Şefkat ÇETİN’in, devlet kurumlarının adli yıl açılışındaki parçalanmış görüntüsü ve Genel Kurmay Başkanının çözüm sürecinden haberinin olmaması hakkındaki yazılı basın aç
Milliyetçi Hareket Partisi Teşkilat İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Sayın Şefkat ÇETİN’in, Tayyip Erdoğan’ın yapacağı cumhurbaşkanı yemini ve yeni başbakana verilen üç görev hakkındaki yazılı basın açıklaması. 25 Ağustos 2014
Milliyetçi Hareket Partisi Teşkilat İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Sayın Şefkat ÇETİN’in, Lice’de yıkılan PKK heykeli hakkındaki yazılı basın açıklaması. 19 Ağustos 2014
Milliyetçi Hareket Partisi Teşkilat İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Sayın Şefkat ÇETİN’in, MHP’ye yönelik AKP saldırıları ve Tayyip Erdoğan Cumhurbaşkanı seçilirse yaşanacaklar hakkındaki yazılı basın açıklaması. 5 Ağustos 2014
Milliyetçi Hareket Partisi Teşkilat İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Sayın Şefkat ÇETİN’in, Filistin meselesinde AKP hükümetinin yetersiz kalışı ve Türkmenlere hükümetin yapamadığı yardımı götüren Ülkü Ocakları hakkındaki yazılı basın açıklaması
Milliyetçi Hareket Partisi Teşkilat İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Sayın Şefkat ÇETİN’in, Cumhurbaşkanı Gül’ün onayladığı bölünme yasası ve Kıbrıs’taki gelişmeler hakkındaki yazılı basın açıklaması. 16 Temmuz 2014
Milliyetçi Hareket Partisi Teşkilat İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Sayın Şefkat ÇETİN’in, Cumhurbaşkanlığı seçim tartışmalarının arkasına gizlenen öteki gündem hakkındaki yazılı basın açıklaması. 2 Temmuz 2014
Milliyetçi Hareket Partisi Teşkilat İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Sayın Şefkat ÇETİN’in, Beşir Atalay’ın açıkladığı çözüm süreci için çerçeve yasa hazırlığı hakkındaki yazılı basın açıklaması. 25 Haziran 2014
Milliyetçi Hareket Partisi Teşkilat İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Sayın Şefkat ÇETİN’in, Irak’taki son gelişmeler ve soykırım tehdidi altındaki Türkmenler hakkındaki yazılı basın açıklaması. 18 Haziran 2014
Milliyetçi Hareket Partisi Teşkilat İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Sayın Şefkat ÇETİN’in, artan bölücü faaliyetler ve şanlı bayrağımıza yapılan alçakça saldırı hakkındaki yazılı basın açıklaması. 11 Haziran 2014
Milliyetçi Hareket Partisi Teşkilat İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Sayın Şefkat ÇETİN’in yazılı basın açıklaması. 28 Mayıs 2014
Milliyetçi Hareket Partisi Teşkilat İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Sayın Şefkat ÇETİN’in, çözüm süreci ile ilgili yazılı basın açıklaması. 23 Mayıs 2014
Milliyetçi Hareket Partisi Teşkilat İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Sayın Şefkat ÇETİN’in, Soma faciasında hükümetin siyasi sorumluluğu ve basın özgürlüğü hakkındaki yazılı basın açıklaması. 21 Mayıs 2014
Milliyetçi Hareket Partisi Teşkilat İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Sayın Şefkat ÇETİN’in, Suriye’deki terörist örgütler ve Türkiye’ye yansımaları hakkındaki yazılı basın açıklaması. 9 Mayıs 2014
Milliyetçi Hareket Partisi Teşkilat İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Sayın Şefkat ÇETİN’in, yolsuzlukla suçlanan dört eski bakanla ilgili soruşturma önergesi hakkındaki yazılı basın açıklaması. 6 Mayıs 2014
Milliyetçi Hareket Partisi Teşkilat İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Sayın Şefkat ÇETİN’in, hükümetin Ermeni tezleriyle ilgili politika değişikliği hakkındaki yazılı basın açıklaması. 25 Nisan 2014
Milliyetçi Hareket Partisi Teşkilat İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Sayın Şefkat ÇETİN’in, MİT yasası ve terör örgütü ile görüşme yetkisi hakkındaki yazılı basın açıklaması. 18 Nisan 2014
Milliyetçi Hareket Partisi Teşkilat İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Sayın Şefkat ÇETİN’in, 30 Mart seçim sonuçları ile ilgili yazılı basın açıklaması. 6 Nisan 2014
Milliyetçi Hareket Partisi Teşkilat İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Sayın Şefkat ÇETİN’in, Başbuğ Alparslan Türkeş’in Hakk’a yürüyüşünün 17. yılıyla ilgili yazılı basın açıklaması. 3 Nisan 2014
Milliyetçi Hareket Partisi Teşkilat İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Sayın Şefkat ÇETİN’in, 30 Mart seçimleriyle ilgili provokasyonlar ve oy kullanacak 10 milyon genç seçmenle ilgili yazılı basın açıklaması. 28 Mart 2014
Milliyetçi Hareket Partisi Teşkilat İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Sayın Şefkat ÇETİN’in, 30 Mart seçimleri için “Bu kadar rezillik yeter, vur tokadı sor hesabı” çağrısını yaptığı yazılı basın açıklaması. 27 Mart 2014
Milliyetçi Hareket Partisi Teşkilat İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Sayın Şefkat ÇETİN’in, Niğde’deki terörist saldırı ve twitterın kapatılması hakkındaki yazılı basın açıklaması. 21 Mart 2014
Milliyetçi Hareket Partisi Teşkilat İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Sayın Şefkat ÇETİN’in, TBMM gündemine alınan AKP’li dört eski bakana ait fezlekeler hakkındaki yazılı basın açıklaması. 16 Mart 2014.
Milliyetçi Hareket Partisi Teşkilat İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Sayın Şefkat ÇETİN’in, “hizmet Kürtçüsü olduğunu itiraf eden Tayyip Erdoğan” hakkındaki yazılı basın açıklaması. 10 Mart 2014
Milliyetçi Hareket Partisi Teşkilat İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Sayın Şefkat ÇETİN’in, töhmet altında bırakılan Başbakanlık makamı ile ilgili yazılı basın açıklaması. 6 Mart 2014
Milliyetçi Hareket Partisi Teşkilat İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Sayın Şefkat ÇETİN’in, gündemdeki yolsuzluk iddiaları hakkındaki yazılı basın açıklaması. 28 Şubat 2014
Milliyetçi Hareket Partisi Teşkilat İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Sayın Şefkat ÇETİN’in, gündemdeki MİT yasası ve HSYK düzenlemesi ile ilgili yazılı basın açıklaması. 20 Şubat 2014
Milliyetçi Hareket Partisi Teşkilat İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Sayın Şefkat ÇETİN’in, “Alo Fatih’in yanı sıra Alo Apo, Alo Kandil hattı var mı?” başlıklı yazılı basın açıklaması. 12 Şubat 2014
Milliyetçi Hareket Partisi Teşkilat İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Sayın Şefkat ÇETİN’in, Tayyip Erdoğan’ın MHP Genel Başkanının haberini kaldırtması ile ilgili yazılı basın açıklaması. 5 Şubat 2014
Milliyetçi Hareket Partisi Teşkilat İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Sayın Şefkat ÇETİN’in, İstanbul’da MHP’ye yönelik saldırı ve şehit edilen Ülkücü Cengiz Akyıldız ile ilgili yazılı basın açıklaması. 29.01.2014
Milliyetçi Hareket Partisi Teşkilat İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Sayın Şefkat ÇETİN’in gündemle ilgili yapmış oldukları yazılı basın açıklaması. 24 Ocak 2014
Milliyetçi Hareket Partisi Teşkilat İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Sayın Şefkat ÇETİN’in, “TAYYİP ERDOĞAN, HESAP SORULAMAZ DİKTATÖRLER GİBİ” başlıklı yazılı basın açıklaması. 9 Ocak 2014
Milliyetçi Hareket Partisi Teşkilat İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Sayın Şefkat ÇETİN’in, “HÜKÜMET GÜNDEM DEĞİŞTİRMEYE ÇALIŞIYOR” başlığı altında son gelişmelerle ilgili yazılı basın açıklaması. 6 Ocak 2014
Milliyetçi Hareket Partisi Teşkilat İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Sayın Şefkat ÇETİN’in, yolsuzluk soruşturmaları ile ilgili “SORUMLULUK BAŞBAKANDADIR” başlıklı yazılı basın açıklaması. 28 Aralık 2013
Milliyetçi Hareket Partisi Teşkilat İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Sayın Şefkat ÇETİN’in, sürdürülen yolsuzluk operasyonu ile ilgili yazılı basın açıklaması. 24 Aralık 2013
Milliyetçi Hareket Partisi Teşkilat İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Sayın Şefkat ÇETİN’in, TBMM’deki Kürdistan tartışmaları ile ilgili yazılı basın açıklaması. 10 Aralık 2013
Milliyetçi Hareket Partisi Teşkilat İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Sayın Şefkat ÇETİN’in, “TBMM’ye sunulan yeni demokratikleşme paketi yasa tasarısı” ile ilgili yapmış oldukları yazılı basın açıklaması. 6 Aralık 2013
Milliyetçi Hareket Partisi Teşkilat İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Sayın Şefkat ÇETİN’in, “Hükümet Üyelerine Ergenekon’dan Yargı Yolu Açılmıştır!” başlıklı yazılı basın açıklaması. 5 Aralık 2013
Milliyetçi Hareket Partisi Teşkilat İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Sayın Şefkat ÇETİN’in, “Kürdistan adını telaffuz edenler bölünmüş Türkiye haritalarına isim babalığı yapıyorlar” başlıklı yazılı basın açıklaması. 29 Kasım 2013
Milliyetçi Hareket Partisi Teşkilat İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Sayın Şefkat ÇETİN’ in, “Bu Ülkenin Ekmeğini Yiyenlere Çağrımızdır!” başlıklı yaptıkları yazılı basın açıklaması. 21 Kasım 2013
Milliyetçi Hareket Partisi Teşkilat İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Sayın Şefkat ÇETİN’in, açılım ve Suriye konusundaki yaptıkları yazılı basın açıklaması. 10 Eylül 2013
Milliyetçi Hareket Partisi Teşkilat İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Sayın Şefkat ÇETİN’in, gündeme ilişkin yaptıkları yazılı basın açıklaması. 2 Mayıs 2013
Milliyetçi Hareket Partisi Teşkilat İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Sayın Şefkat ÇETİN’ in, gündeme ilişkin yaptıkları yazılı basın açıklaması. 3 Nisan 2013
Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı Sayın Şefkat ÇETİN’in yapmış olduğu yazılı basın açıklaması. 2 Mart 2013
Milliyetçi Hareket Partisi Teşkilat İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Sayın Şefkat ÇETİN’in “Anadilde savunma ve kabine değişikliği” hakkında yapmış olduğu yazılı basın açıklaması. 25 Ocak 2013
Milliyetçi Hareket Partisi Teşkilat İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Sayın Şefkat ÇETİN’in “Anadolu Ajansı aracılığı ile yayınlanan Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ın sözleri” üzerine yapmış olduğu yazılı basın açıklaması. 17 Aralık 2012